پیام دبیر

چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی

قابل توجه شرکت کنندگان محترم کنفرانس:

آدرس محل برگزاری کنفرانس: تهران، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از تقاطع جلال آل احمد، پردیس شماره 2 دانشکده های فنی دانشگاه تهران، دانشکده مهندسی برق (آمفی تئاتر ساختمان قدیم و لابی ساختمان جدید) 

  

برنامه روزهای کنفرانس، زمان بندی ارائه های شفاهی و برنامه پنل های کنفرانس اعلام شد

کلیک کنید 

 

 

 

 

          نتایج داوری مقالات اعلام شد. برای مشاهده نتایج کلیلک کنید         

 

پیام دبیر چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی

بدون شک در قرن حاضر تأمین منابع انرژی مهمترین دغدغه و چالش جوامع بشری بوده و خواهد بود. از سوی دیگر توجه اساسی به مسائل زیست محیطی و تغییر اقلیم که این روزها در کنوانسیون ها، پروتکل ها و نشست های جهانی بیش از پیش در گفتگوهای ملی و بین المللی مطرح می باشد، در انتخاب های تصمیم گیران وسیاست گذاران انرژی کشورها برای تنوع بخشی به سبد حامل های انرژی بسیار حائز اهمیت است. موارد فوق و سایر ملاحظات اجتماعی و اقتصادی در ایجاد حوامع پایدار موجب شده که انرژی پاک و سبز هیدروژن مورد توجه جدی قرار گیرد. هیدروژن و فناوری ها و صنایع وابسته به آن بخصوص پیل سوختی ضمن پدید آوردن منابع انرژی پایدار، کارکردهای ویژه آینده از جمله ماشین های هیدروژنی و الکتریکی و تولید الکتریسیته پایدار سبز را نوید می دهند. 

در چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی، امیدواریم همسو با پیشرفت های علمی و فناوری جهانی در این حوزه بتوانیم فصل نوینی از ارتباط صنعت و دانشگاه را مبتنی بر توسعه فناوری ایجاد کرده و در قدم های ابتدایی ورود تجاری محور به کاربردهای صنعتی آن هوشمندانه و مؤثر گام برداریم. از این رو از تمامی اساتید، دانشجویان، پژوهشگران، متخصصین و صنعت گران صمیمانه دعوت می کنیم تا با به اشتراک گذاشتن دستاوردهای علمی و فناوری خود در پدید آوردن آینده ای مبتنی بر انرژی سبز هیدروژن تشریک مساعی نمایید. امید است در پایان این کنفرانس و با رویکردهای مثبت و نوینی که با هم افزایی ملی رقم خواهد خورد، بر خود ببالیم.  

 

امید توکلی
دبیر چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی